Böcek Isırmalarına Dikkat !

admin | Ağustos 7, 2015 | 0 | Genel

Havaların ısınması ile birlikte haşereler yüzünden sağlık birimlerine giden hastaların sayısı da artmış durumdadır. Aynı zamanda yaygın kentleşmeye bağlı olarak da haşereler sürekli olarak ev ve iş yerlerimize girmeye başlamışlar, mutfaklarımıza kadar dağılmışlardır. Bu nedenle de gün boyu böcek ısırmalarına maruz kalmak kaçınılmaz olmuştur. Böcek ısırmalarına dikkat ederken neler yapmalı veya yapmamalıyız?

  • Eğer imkanınız varsa pencerelerinize sineklik taktırarak eve giren haşere sayısını yarı yarıya düşürebilirsiniz. Fakat sineklik taktırtmak hem pahalı hem de bazı yönleriyle olumsuzluklar yaratabilmektedir. Örneğin içeriye hava ve oksijen girmesini engelleyebildiği gibi içerideki sıcağın ve nemin dışa çıkmasını da engeller. Bu nedenle düzenli olarak ilaçlama işlemleri yaptırarak hem ekonomik hem de tam ve uzun süren korumayı evlerinizde sağlayabilirsiniz.
  • Sizi ısıran böceğin türü ne olursa olsun, ısırılan bölgeye hatalı uygulamalar yapmamalı, bilmediğiniz ürünler sürmemelisiniz. Yapmanız gereken tek şey bölgenin temiz kalmasını sağlamak ve beklenmedik durumlarla karşılaşıldığında bir hekime başvurmaktır.
  • Kemirgenler tarafından ısırılan bireyler, bölgenin tedavisi için acilen sağlık merkezine gitmelidir. Eğer sizi ısıran fare türünü biliyorsanız, bunu doktora iletmeli, tedavinizin daha kısa bir zaman almasını sağlayabilirsiniz.
  • Zehirli ve zararlı haşereler tarafından ısırıldığınızda bölgeyi sıcak olmayan temiz bir su ile yıkamalı ve acil servisi aramalısınız.
  • Böcek sokmalarında deriniz üzerine asla iyi geleceğini düşündüğünüz çaylar, besinler, kremler sürmemelisiniz. Bu size fayda yerine zarar getirmektedir.

Sancaktepe Böcek İlaçlama şirketi olarak halkımızı huzursuz eden tüm haşere türlerinde en modern ilaçlama yöntemlerimiz ile kusursuz ve garantili sonuçlar veriyoruz. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi ister hafta içi ister hafta sonu, dilediğiniz saatte arayabilirsiniz.

Related Posts

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 23, 2019 | 3

Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, Üsküdar sakinlerinin haşere, böcek ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemlerin çözümü için hizmet vermekte olan servisimiz bünyesinde oldukça ekonomiktir. Üsküdar Böcek İlaçlama servisimiz, Birlik İlaçlama bünyesinde faaliyet…

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin | Ocak 11, 2019 | 6

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

İstanbul Avrupa
0(212) 210 45 64

Kocaeli
0(262) 641 98 72

İzmir
0(232) 264 88 52

SON YAZILAR

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Çözüm Bu Değil

bize-ulas