Çıyan İlaçlama

admin | Ağustos 31, 2015 | 0 | Genel

Dünyada her noktada olabilen, en çetin iklim şartlarından en sıcak iklimlere kadar her sıcaklıkta yaşayabilen, oldukça uzun süre hayatta kalabilen bir haşeredir. Evlerde olabildiği gibi bahçelerde, yeşil alanlarda, haşerelerin bol olduğu mekanlarda fazlasıyla bulunurlar. Bu nedenle de onlardan kurtulmak oldukça zordur.

 

Çıyanların Özellikleri Nelerdir?

Çıyanlar dünyada var olan en güçlü reflekse sahip bir haşeredir. Genellikle kırkayak ile karıştırılsa da onlardan oldukça farklı olan ve çok daha tehlikeli olan bu haşere, aynı zamanda etçil beslenmektedir. Etçil beslenmesi ile insanlara ve diğer hayvanlara çok tehlikeli olabilen çıyanların aynı zamanda ayakları oldukça keskindir ve ayaklarının içi zehir doludur.

Renkleri genellikle koyu tonlarda olsa da ülkemizde genellikle siyah ve koyu kırmızı tonlarda, sarı ayaklı şekilde bulunurlar. Boyları ise en az 4 cm olmakla birlikte en fazla 10-15 cm olabilir. Fakat tropikal iklimlerde genellikle çok daha uzun boylu ve iridirler.

Çıyan İle Mücadele

Belki de tek başınıza mücadele edilmesi en zor olan haşerelerden biridir. Çünkü hem çok dikkatli hem de çok esnek olan bu haşere, 1 saniye içinde bile sizi sokabilmektedir. Çıyanlarla ancak iyi bir ilaçlama firması, yeni ve pratik ilaçlama yöntemleri ile mücadele edebilir. Çıyan ilaçlama uygulamaları hiç zaman kaybetmeden yapılmalı ve oldukça büyük titizlikle şikayet edilen mekan taranmalı. Hatta bu haşere genellikle bahçelerden geldiği için kapalı mekan ilaçlaması işlemlerinin yanı sıra, bahçe ilaçlama işlemleri de yapılmalıdır.

Sancaktepe ilaçlama olarak sizlere sunduğumuz yöntemlerin hepsi alanında en garanti sonuçları veren ve bakanlık onaylı ilaçlarla hazırlanan yöntemlerdir. Bizlere ulaşmak ve ilaçlama hizmetlerini en profesyonel şekilde almak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Related Posts

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 23, 2019 | 2

Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, Üsküdar sakinlerinin haşere, böcek ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemlerin çözümü için hizmet vermekte olan servisimiz bünyesinde oldukça ekonomiktir. Üsküdar Böcek İlaçlama servisimiz, Birlik İlaçlama bünyesinde faaliyet…

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin | Ocak 11, 2019 | 5

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

İstanbul Avrupa
0(212) 210 45 64

Kocaeli
0(262) 641 98 72

İzmir
0(232) 264 88 52

SON YAZILAR

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Çözüm Bu Değil

bize-ulas