Çıyan İlaçlama

admin | Ağustos 31, 2015 | 0 | Genel

Dünyada her noktada olabilen, en çetin iklim şartlarından en sıcak iklimlere kadar her sıcaklıkta yaşayabilen, oldukça uzun süre hayatta kalabilen bir haşeredir. Evlerde olabildiği gibi bahçelerde, yeşil alanlarda, haşerelerin bol olduğu mekanlarda fazlasıyla bulunurlar. Bu nedenle de onlardan kurtulmak oldukça zordur.

 

Çıyanların Özellikleri Nelerdir?

Çıyanlar dünyada var olan en güçlü reflekse sahip bir haşeredir. Genellikle kırkayak ile karıştırılsa da onlardan oldukça farklı olan ve çok daha tehlikeli olan bu haşere, aynı zamanda etçil beslenmektedir. Etçil beslenmesi ile insanlara ve diğer hayvanlara çok tehlikeli olabilen çıyanların aynı zamanda ayakları oldukça keskindir ve ayaklarının içi zehir doludur.

Renkleri genellikle koyu tonlarda olsa da ülkemizde genellikle siyah ve koyu kırmızı tonlarda, sarı ayaklı şekilde bulunurlar. Boyları ise en az 4 cm olmakla birlikte en fazla 10-15 cm olabilir. Fakat tropikal iklimlerde genellikle çok daha uzun boylu ve iridirler.

Çıyan İle Mücadele

Belki de tek başınıza mücadele edilmesi en zor olan haşerelerden biridir. Çünkü hem çok dikkatli hem de çok esnek olan bu haşere, 1 saniye içinde bile sizi sokabilmektedir. Çıyanlarla ancak iyi bir ilaçlama firması, yeni ve pratik ilaçlama yöntemleri ile mücadele edebilir. Çıyan ilaçlama uygulamaları hiç zaman kaybetmeden yapılmalı ve oldukça büyük titizlikle şikayet edilen mekan taranmalı. Hatta bu haşere genellikle bahçelerden geldiği için kapalı mekan ilaçlaması işlemlerinin yanı sıra, bahçe ilaçlama işlemleri de yapılmalıdır.

Sancaktepe ilaçlama olarak sizlere sunduğumuz yöntemlerin hepsi alanında en garanti sonuçları veren ve bakanlık onaylı ilaçlarla hazırlanan yöntemlerdir. Bizlere ulaşmak ve ilaçlama hizmetlerini en profesyonel şekilde almak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Related Posts

İzmir Böcek İlaçlama

admin2 | Mart 29, 2018 | 0

Böcek ve fare ilaçlama uygulamaları günümüzde birçok kişi ve kurum tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte gerek kişisel, gerekse toplumsal alanlarımız içinde fare ve…

Beşiktaş Böcek İlaçlama

admin | Ocak 31, 2018 | 0

Böcek ilaçlama günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan temizlik yöntemlerinden birisidir. Yaşam alanlarımızın sağlıklı ve steril kalabilmesi için bu uygulamalar oldukça önemlidir. Böcek ilaçlama çok çeşitli canlı türlerine karşı yapılmaktadır. Şehir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir