Evlerde En Çok Görülen Böcekler

admin | Temmuz 26, 2017 | 0 | Genel

Evlerimizde özellikle de yaz ayları geldiğinde böceklenmenin arttığına şahit oluruz. Çünkü böcekler nemli ortamları severler. Koku alma duyuları oldukça geliştiği için, yemek ve besin kokuları onları evlerimize çeker. Havaların ısınması ile birlikte canlanan doğa, çevremizdeki yeşil alanların canlanması, sıcaklıklardan dolayı kapı ve pencerelerin daha fazla açık kalması ile böcekleri resmen yaşam alanlarımıza farkında olmadan bizler davet ediyoruz.

Bazı böcek türleri, ev ortamlarında daha sıklıkla bulunurlar. Bunların başında da tahta kuruları gelir. Sivrisinek, pire, bit gibi insanların kanını emerek beslenen bu böcek türleri, tahta eşyalara da zarar vermekle bilinirler. Ağırlıklı olarak da tahta döşemeler içerisinde varlık gösterirler. Evlerde en fazla görünen diğer böcek türleri ise hamam böcekleridir. Hamamböceği familyası çok geniş bir familyadır. Kendi içerisinde onlarca türü mevcuttur. En fazla tanınan türü ise karafatma ve kalorifer böceği türleridir. Bu böcekler de daha çok mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda karşımıza çıkarlar. Diğer ev böceği ise kulağakaçan böceğidir. İnsan ve hayvanların kulaklarından giriş yapar ve vücudunda dolaşan böcek türüdür. Son derece tehlikelidirler. Toz böcekleri de evlerde en fazla görünen türlerdendir. Daha çok halı gibi yünlü tüylü eşyalarda sıklıkla bulunan bu böcek türü milyonlarca adet evlerimizde bulunur ancak biz kendilerini pek fark etmeyiz. İnsan cildinde de rahatlıkla yaşayan bu böcekler daha çok ciltteki döküntülerle ve kepeklerden beslenirler.

Bu ve diğer tüm böcek türlerine karşın, böcek ilaçlama yaptırarak etkin olarak mücadele edebilir ve kendimizi bu böceklerden koruyabiliriz. Aksi durumda ciddi hastalıklara davetiye çıkarmış oluruz.

Related Posts

Ataşehir ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 9, 2018 | 0

Ataşehir ilaçlama Fiyatları, kentsel dönüşümle birlikte hızla gelişen ve değişen Ataşehir'de çok sayıda iş merkezleri, alışveriş, eğlence ve kültür-sanat merkezleri bulunmaktadır. İstanbul'un diğer ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir'de de çok sayıda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir