İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 853 73 66
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Evlerde En Çok Görülen Böcekler

admin | Temmuz 26, 2017 | 0 | Genel

Evlerimizde özellikle de yaz ayları geldiğinde böceklenmenin arttığına şahit oluruz. Çünkü böcekler nemli ortamları severler. Koku alma duyuları oldukça geliştiği için, yemek ve besin kokuları onları evlerimize çeker. Havaların ısınması ile birlikte canlanan doğa, çevremizdeki yeşil alanların canlanması, sıcaklıklardan dolayı kapı ve pencerelerin daha fazla açık kalması ile böcekleri resmen yaşam alanlarımıza farkında olmadan bizler davet ediyoruz.

Bazı böcek türleri, ev ortamlarında daha sıklıkla bulunurlar. Bunların başında da tahta kuruları gelir. Sivrisinek, pire, bit gibi insanların kanını emerek beslenen bu böcek türleri, tahta eşyalara da zarar vermekle bilinirler. Ağırlıklı olarak da tahta döşemeler içerisinde varlık gösterirler. Evlerde en fazla görünen diğer böcek türleri ise hamam böcekleridir. Hamamböceği familyası çok geniş bir familyadır. Kendi içerisinde onlarca türü mevcuttur. En fazla tanınan türü ise karafatma ve kalorifer böceği türleridir. Bu böcekler de daha çok mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda karşımıza çıkarlar. Diğer ev böceği ise kulağakaçan böceğidir. İnsan ve hayvanların kulaklarından giriş yapar ve vücudunda dolaşan böcek türüdür. Son derece tehlikelidirler. Toz böcekleri de evlerde en fazla görünen türlerdendir. Daha çok halı gibi yünlü tüylü eşyalarda sıklıkla bulunan bu böcek türü milyonlarca adet evlerimizde bulunur ancak biz kendilerini pek fark etmeyiz. İnsan cildinde de rahatlıkla yaşayan bu böcekler daha çok ciltteki döküntülerle ve kepeklerden beslenirler.

Bu ve diğer tüm böcek türlerine karşın, böcek ilaçlama yaptırarak etkin olarak mücadele edebilir ve kendimizi bu böceklerden koruyabiliriz. Aksi durumda ciddi hastalıklara davetiye çıkarmış oluruz.

Related Posts

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin2 | Ocak 11, 2019 | 0

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir