İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 853 73 66
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare Türleri

admin | Mart 14, 2015 | 0 | Genel

Farelerin tüm türleri tehlikelidir. Sancaktepe böcek ilaçlama servislerimiz fare kontrolü de sağlamaktadır. Farelerin bütün türlerini kontrol altına almakta ve sizlere zarar vermesine engel olmaktayız. Bunu yaparken işlemlerimizi Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla gerçekleştirmekteyiz. İnsan sağlığını korumayı kendine göre bilmiş Sancaktepe böcek ilaçlama servisleri, fare türlerini yok ederken insan sağlığına zarar vermemektedir.

Halk Arasından En Yaygın Görülen Türler 

Lağım Faresi 

En zararlı  kemirgen türüdür. Özellikle köylük bölgelerde bu fare türlerinin en zararlısına ve en vahşisine rastlamak mümkündür.  Çünkü kemirgenlerin bu türü aç kaldıkları zamanda insanlara saldırabilmektedir. Besin bulamadıklarında beslenme ihtiyacını insanlardan gidermeye çalışmakta, insanların burnunu, kulağını koparmaktadır.

Farelerin en büyük ve en iri olanı bu türdür. Adından da anlaşılacağı gibi lağım kanallarında yaşamaktadır. Bakteri ve virüs yuvalarında yaşayan bu kemirgenler, tam anlamıyla hastalıkların yaşam alanlarımıza girmesinin ana kaynağıdır.

Fındık Faresi 

Halk arasında ev faresi ismi ile de bilinmektedirler. Şehir hayatına en çok adapte olan fare türüdür. Hemen hemen her alanda karşımıza çıkabilmektedirler. Boyutları küçük olan bu canlılar, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi evlerimizde bizimle birlikte yaşamaktadırlar.

Kör Fare 

Gözlerini derilerinin altına çekere yaşayışını sürdürmektedir. Genellikle evlerde bulunmazlar. Tarlalarda bulunurlar. Ancak tarlalardaki ekinlere zarar verdikleri için çiftçiler için büyük tehlike teşkil etmektedirler. Genellikle toprak altında gezdikleri ve yuvalarını bu alanlara yaptıkları için su kanallarından su geçişine engel olurlar. Bu yüzden ekinler su almaz ve büyüyemezler. Tarla sahiplerine her anlamda maddi olarak zarara verebilmektedirler. Kör fare ile mücadele etmek isteyen tarla sahiplerinin fare ilaçlama işlemlerini uzman kişilerle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aksi taktirde tarlalar kullanılmaz hale gelir. Amatör firmaların işlemlerinde kullandıkları kalitesiz ilaçlar, ekinlerin verimini düşürmektedir. Bu durum hem maddi açıdan hem de halk sağlığı açısından büyük tehlike teşkil etmektedir.

Çatı Faresi 

İsminden de belli olduğu gibi yuvalarını çatılarda kurmaktadırlar. Genellikle eski, ahşap evlerde bulunmaktadır. Ancak yeni binaların çatı katlarında kendilerine yuva edinebilmektedir. Evlerde bulunan ahşap mobilyaları kemirmekte, çatılarda bulunan eşyaları kullanılmayacak hale getirmektedir. Evlerinizde bu kemirgenle karşılaştığınızda en kısa sürede fare ile mücadele etmek için güvenilir firmalara başvurmalısınız.

Bilinen Diğer Türler

  • Orman Faresi
  • Su Faresi
  • Hamster
  • Kangru Faresi
  • Tarla Faresi
  • Pamuk Faresi

Firmamız fare ilaçlama işlemlerini 7/24 gerçekleştirmekte, fare türlerinin tümünü yaşamınızı devam ettirdiğiniz alanlardan uzaklaştırmaktadır. Güngören böcek ilaçlama firmamız telefonunuzu bekliyor.

Related Posts

inonu-bocek-ilaclama

İnönü Böcek İlaçlama

admin2 | Kasım 6, 2018 | 0

Haşere istilasına maruz kalan evler, hijyen açısından ciddi bir tehditle karşı karşıya kalmaktadır. Haşerelerin taşıdığı zararlı mikroorganizmalar günlük kullanım alanlarına bulaştığı an insan sağlığını tehdit etmektedir. Taşıdıkları milyonlarca mikrop ve…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir