Gümüş Böceği Nedir ?

admin | Ağustos 17, 2015 | 0 | Genel

Gümüş böcekleri her evde karşılaşılan bir böcek olmasına rağmen çoğu kişi tarafından isim, şekil ve özellikleri açısından bilinmeyen bir haşeredir. Çoğu zaman balık böceği olarak anılan bu haşerenin en sevdiği alanlar nemli ve rutubetli evlerdir. Binalar ister eski ister yeni olsun bu haşere için fark etmemektedir. Hatta yeni binalarda daha sıklıkla bulunmaktadır. Öyleyse gümüş böceği nedir ?

Gümüş Böceğinin Özellikleri Nelerdir?

Her haşere türü, kendinden farklı diğer haşerelere göre oldukça farklı yapıdadır. Gümüş böcekleri de yapı, şekil ve yaşayış bakımından oldukça farklıdır. Renginden dolayı bu adı alan bu haşereye gümüşçün de denmektedir. Uzun antenleri bazen kendi boylarından bile uzun olabilir. Öldüklerinde kan çıkmaz. Kahverengi veya beyaz bir sıvı çıkabilir. Bu şekilde yumurtalarının daha çok etrafa bulaşmasına neden olursunuz. Bir yerine kısa süre içinde onlarca gümüş böceği ile karşılaşabilirsiniz.  Genellikle evlerde bulunan bu haşereye karşı mutlaka ev ilaçlama hizmeti almalısınız.

Gümüş Böcekleri Neyle Beslenir?

Bu haşerenin beslendiği şeyler genellikle rutubetli alanlardaki mikroplar, tozlar veya atık maddelerdir. Günlerce hiçbir şey yemeden yaşayabilirler. Ayrıca kitap, defter, kağıt, gazete, koli gibi kağıttan yapılmış ürünlerle beslenirler. Evinde çok fazla kitap, defter olanlarda bu haşere çok daha fazla bulunmaktadır. Bu nedenle de kütüphanelerde, okullarda, rutubetli evlerde, kitaplıklarda, duvar kağıdı ile kaplı olan evlerde fazlasıyla bulunurlar.

Gümüş Böceğinden Kurtulma Yolları

Onları tek tek öldürerek onlardan kurtulmak oldukça zordur. Çok hızlı çoğalabilen bu haşereden kurtulmak için mutlaka iyi bir ilaçlama firmasından, kaliteli ilaçlarla hazırlanan modern bir ilaçlama yöntemleri ile kurtulabilirsiniz. Size her zaman en yetkin hizmeti sunan Sancaktepe Böcek İlaçlama firmamız, tüm haşereler üzerinde sizlere en garantili sonuçları sunmaktadır. Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Related Posts

İzmir Böcek İlaçlama

admin2 | Mart 29, 2018 | 0

Böcek ve fare ilaçlama uygulamaları günümüzde birçok kişi ve kurum tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte gerek kişisel, gerekse toplumsal alanlarımız içinde fare ve…

Beşiktaş Böcek İlaçlama

admin | Ocak 31, 2018 | 0

Böcek ilaçlama günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan temizlik yöntemlerinden birisidir. Yaşam alanlarımızın sağlıklı ve steril kalabilmesi için bu uygulamalar oldukça önemlidir. Böcek ilaçlama çok çeşitli canlı türlerine karşı yapılmaktadır. Şehir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir