Hamam böceği ilaçlaması sonrasında temizlik nasıl yapılır

admin | Ağustos 4, 2017 | 0 | Genel

Hamam böcekleri, böcek türleri içerisinde en fazla çeşidi barındıran familyadır. Evlerde ve iş yerlerinde en çok görülen böcek türü olan hamam böcekleri, mekanda görülme yoğunluğuna göre değişik şekilde ilaçlanır. Eğer bir mekanda hamam böceği türünün varlığı yoğun ise sıvı ilaçlama tercih edilir. Eğer az miktarda ya da orta düzeyde varsa ağırlıklı olarak jel ilaçlama tercih edilir. İlaçlama türü de hamam böceği ilaçlama sonrasında temizlik nasıl yapılır sorusuna verilecek yanıtı değiştirir.

Jel ilaçlar hamamböceklerine özel üretilen ilaçlardır. Böceklerin geçiş güzergâhlarına ve yoğun olarak bulundukları alanlara damla şeklinde sıkılır. Böcekler bu ilacı yedikten bir süre sonra ölürler. İlaç anında etki göstermediği için genelde yuvalarına gittiklerinde ölürler. Ölü böceği diğer böceklerde yerler. Bu yolla, yuvadaki diğer böcekler de ölür. Bir domino taşı etkisi gösteren bu teknikte kullanılan jel ilacın insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı için sıklıkla tercih edilir. Jel ilaçlama sonrasında temizlik yapılması gerekmemektedir. Çünkü temizlik yapılmasına ihtiyaç duyulacak bir durum yoktur. Islak ve kuru temizlik yapılabilir. Ancak mekânda böcek yoğunluğu çok fazla ise ve bu nedenden dolayı sıvı ilaçlama yapılmış ise o zaman ilaçlama sonrasında temizlik yaparken dikkat edilmesi gerekilen durumlar vardır. Bunlar:

Böcekler daha çok mutfakta görüldüğü için, ilaçlama öncesinde mutfak gereçlerinin üzeri örtülmeli ve eşyalar korunmalıdır. Eğer ilaç bir mutfak gerecine temas etmişse, yıkanmadan kullanılmamalıdır.

İlaçlama sonrasında sadece mutfak tezgâhında ıslak temizlik yapılabilir. (İnsan sağlığını korumak için) Onun dışında açık alanlar derinlemesine olmamak kaydıyla ıslak bir bez ile silinebilir.

İlacın uygulandığı alanlarda ise ıslak temizliğin en az 15-20 gün yapılmaması gerekmektedir. İlacın hem erişkin hem de yumurtadan yeni çıkan böceklerde etki etmesi için, ilacın varlığının muhafaza edilmesi gereklidir.

Sıvı ilaçlama sonrasında da jel ilaçlamada olduğu gibi kuru temizlik yapılmasında bir sakınca yoktur.

20 günün sonunda evinizde ya da iş yerinizde ıslak temizlik yapabilirsiniz.

Related Posts

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 23, 2019 | 3

Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, Üsküdar sakinlerinin haşere, böcek ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemlerin çözümü için hizmet vermekte olan servisimiz bünyesinde oldukça ekonomiktir. Üsküdar Böcek İlaçlama servisimiz, Birlik İlaçlama bünyesinde faaliyet…

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin | Ocak 11, 2019 | 6

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

İstanbul Avrupa
0(212) 210 45 64

Kocaeli
0(262) 641 98 72

İzmir
0(232) 264 88 52

SON YAZILAR

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Çözüm Bu Değil

bize-ulas