İlaçlama Yöntemleri

admin | Temmuz 20, 2015 | 0 | Genel

Sancaktepe Böcek İlaçlama firması olarak en etkili böcek ilaçlama yöntemleri ile sizlere hizmet veriyoruz.

İlaçlanacak haşere türüne göre kokusuz ve kokulu ilaçlama yöntemlerimizden birisi seçilmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız, uzman ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır. Sağlığınızı tehdit etmeyen bu yöntemler ile haşere sorunundan kurtulabilirsiniz.

Firmamız tarafından uygulanan ve günümüzde en çok bilinen böcek ilaçlama yöntemlerini sizler için derledik. Aşağıdaki yöntemler belirttiğimiz gibi tamamen sağlığa zararsızdır.

Kokusuz İlaçlama

Kullanılan ilacın haşere üzerinde doğrudan temas etmesi şeklinde uygulanan ilaçlama yöntemidir. İlaç kısa sürede haşerenin vücuduna işler ve sinir sisteminin çalışmasını durdurur. Bu da kısa sürede haşere ölümüne sebep olur. Bu ilaçlama yöntemi uygulanmadan önce ya da sonra ek bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlama yöntemi sağlığa tamamen zararsız ve en kolay yöntemdir. Sancaktepe böcek ilaçlama firmaları arasında da en çok başvurulan yöntem olma özelliğini taşımaktadır.

Kokulu İlaçlama

Haşerelerin yoğun olarak bulunduğu, pire gibi türlerin yumurtalarının bulunabileceği alanlara uygulanan kokulu ilaçlama oldukça etkili bir yöntemdir. Genel olarak amaç, haşerelerin bulunduğu ortamdaki oksijenin azaltılarak ortaya çıkmasına sebebiyet vermek, ardından da ilaçla temasları sağlanılarak öldürmektir. Bu yöntem uygulanırken evinizi terk etmeniz gerekmektedir. Ayrıca ilaçlama yapılan bölgenin 3 ile 4 saat arasında kesinlikle kapalı kalması ve hava almaması gerekmektedir. Bu süre sona erdikten sonra da alana hemen girmememiz gerekmektedir. Yaklaşık 30 dakika kadar ön havalandırma yapmak, sağlığımızı korumamıza yardımcı olacaktır.

Jel İlaçlama

En sık kullanılan ve müşteriler tarafından en çok talep edilen ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama uygulanmadan önce ve sonrasında ön hazırlık girişiminde bulunmaya gerek yoktur. Daha çok hamam böceği ve kalorifer böceği ilaçlama da kullanılan bu yöntem, şüphesiz sizin için en rahat olanıdır. Profesyonel ekiplerimiz ilaçlama yaparken siz evinizde günlük işlerinize devam edebilirsiniz.

Larvasit İlaçlama

Daha önceden bahsettiğimiz 3 yöntem daha çok yerde yaşayan haşere türleri içindi. Larvasit ilaçlama yöntemi ise sivrisinek ve karasinek gibi uçan böcekler ilaçlamada kullanılır. Bu canlıların üreme alanlarına doğrudan müdahale ile üremelerinin önü kesilir. Uçkun böcek ilaçlamasında vazgeçilmez bir yöntemdir. Çöplükler, kanalizasyonlar, su birikintileri gibi alanlarda uygulanmaktadır.

Hacimsel Mücadele

Havada yapılan bir ilaçlama yöntemidir. Daha çok uçan haşereler için uygulanır.

Bu bahsettiğimiz ilaçlama yöntemleri böcek ilaçlama konusunda en çok başvurulan yöntemlerdir. Bunlara ek olarak, tecrübeye dayalı yeni yöntemler de uygulanmaktadır.

Böcek İlaçlama Yöntemi Seçimi

Hangi yöntemin seçileceği, asıl önemli olan husustur.

  • İlaçlanacak haşere türü
  • İlaçlanacak bölge
  • Kullanılacak ilaç
  • Müşteri talebi

Bu gibi kriterlere göre en uygun yöntem seçilmelidir. Böcek ilaçlaması yöntemleri  ile alakalı ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Ataşehir ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 9, 2018 | 0

Ataşehir ilaçlama Fiyatları, kentsel dönüşümle birlikte hızla gelişen ve değişen Ataşehir'de çok sayıda iş merkezleri, alışveriş, eğlence ve kültür-sanat merkezleri bulunmaktadır. İstanbul'un diğer ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir'de de çok sayıda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir