Kırkayak Nedir ?

admin | Eylül 3, 2015 | 0 | Genel

Dünyada her iklime ayak uydurabilen ve her yerde yaşayabilen böcekler, en çok türe sahip olan canlılardır. Bu türler arasında da, tüm canlılar üzerinde en çok ayağa sahip olan canlı hiç şüphesiz ki kırkayaklardır. Peki kırkayak nedir ve bu haşerenin özellikleri nelerdir?

  • Kırkayak, ismini ayak sayılarından alsa da aslında tam olarak kırk adet ayakları yoktur. Bu sayı temsili olsa da yaklaşık olarak ayak sayıları 30 ile 100 arasında değişebilmektedir.
  • Otçul beslenirler. Bu nedenle yeşil alanların en fazla olan haşeresidir. Bitki üzerinde, yapraklarda ve ağaçlarda, toprakta, saksı bitkilerinde bol miktarda bulunurlar. Bu nedenle ilk olarak bahçe ilaçlaması yapılmalı ve bu haşerelerden kurtulmaya çalışılmalıdır.
  • Çıyanların ve tespih böceklerinin en yakın akrabalarıdır. Bu nedenle pek çok özellikleri benzeşmektedir.
  • Otlar ile beslenseler de insanları ısırabilmektedirler. Bu noktada kırkayak sokması oldukça tehlikeli olabilmektedir. Bölgenin temizliğine dikkat edilmeli ve beklenmedik bir reaksiyon görüldüğünde acil servise gidilmelidir.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayaklardan kurtulmanın tek yolu onların tek tek öldürülmesi değil, iyi bir ilaçlama firmasından yardım almaktır. Çünkü yavruları ve yumurtaları çok iyi bir şekilde gizlenmektedirler. Aynı zamanda kırkayakların etli yapısı diğer haşereler tarafından yem olarak kullanılır. Evinizde kırkayak şikayetleriniz varsa, onlarla beslenmek için ardından özellikle fare ve örümcekler de gelecektir.

Sancaktepe’de sunduğumuz hizmetlerimizle ve en modern ilaçlama yöntemlerimizle daima yanınızda olan Böcek İlaçlama Sancaktepe, 7/24 iletişime açık bir firmadır. Tüm haşere şikayetlerinizde en güvenilir ilaçlamayı bizlerden temin edebilirsiniz.

Related Posts

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 23, 2019 | 2

Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, Üsküdar sakinlerinin haşere, böcek ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemlerin çözümü için hizmet vermekte olan servisimiz bünyesinde oldukça ekonomiktir. Üsküdar Böcek İlaçlama servisimiz, Birlik İlaçlama bünyesinde faaliyet…

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin | Ocak 11, 2019 | 5

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

İstanbul Avrupa
0(212) 210 45 64

Kocaeli
0(262) 641 98 72

İzmir
0(232) 264 88 52

SON YAZILAR

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Çözüm Bu Değil

bize-ulas