Okul İlaçlama

admin | Ekim 1, 2018 | 3 | Genel

Okul; ailelerin çocuklarını çok küçük yaşta teslim ettiği, bu nedenle de titizlikle seçtiği kurumlardır. Bu eğitim kurumlarında dikkat edilen en önemli şeyler; kurumun eğitim kalitesi, yönetici ve öğretmenlerinin durumu, çocuklarla olan iletişimi, binanın ve sınıfların hijyeni gibi maddelerdir. Hijyen konusunda en temel kıstas ise her yerin pırıl pırıl olması ve deterjan kokmasıdır. Ancak, bazı durumlarda size tertemiz gözüken bu alanlar aslında gözükmeyen tehlikelerle dolu birer mikrop yuvası olabilmektedir. Düzenli periyotlarla okul ilaçlama uygulamalarını yürütmeyen bir okul; günlerce hiç durmadan temizlense bile çocuğunuz için uygun hijyen ortamını sağlayamamaktadır. Bunun sebebi; okulda olası bir haşere istilasında çocuğunuzun günlük kullanım alanlarının bakteri ve mikroplarla kaplanması ve bu mikropların son derece dirençli olmasıdır.

Okul İlaçlama

Haşereler; geceleri harekete geçen ve gündüzleri karanlık ve rutubetli alanlarda gizlenen canlılardır. Gizlendikleri yerler başlıca; tuvalet, kazan dairesi, depo, bodrum kat gibi izbe ve karanlık mekanlardır. Okullarda sıkça rastlanan bu alanlar; okul ilaçlama yapılmadığı halde haşere oluşumu için uygun imkanları sağlar. Üstelik çocukların gün içinde yere düşürdüğü yiyecek ve kırıntılar da haşerelerin beslenme ihtiyacını karşılamaktadır. Çok hızlı hareket eden bu zararlıların çoğu; saatte ortalama 2 kilometre hızla gider ve çok kısa süre içinde büyük bir binayı dolaşabilecek enerjiye sahiptir. Haşerelerin vücutlarında çeşitli mikroplarla doğduğunu, yaşadıkları yerlerin de pis ve bakteriyel olduğunu düşünürsek; dolaştıkları her yer bu pisliklere maruz kalmaktadır. Öğrencilerin gün içinde çok kez temas ettiği bu mikrobik alanlar; direnci yetişkinlere göre düşük olan çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Okul İlaçlama Konusunda Velilerin Yapacakları

Çocuğunun sağlığını düşünen her veli, okul yönetiminden okul ilaçlama belgesi talep etmelidir. Bu hususta hassasiyet gösterilmesi ve takibinin sağlanması son derece önemlidir. Çocuğunuzu okula kayıt ettirirken ve her eğitim öğretim dönemi başında düzenli olarak ilaçlama yapıldığından emin olmalısınız.

Okul İlaçlama Konusunda Okul Yönetiminin Yapacakları

Okul ilaçlama uygulaması, zorunlu ve hayati bir mesele olduğu için, ihmal etmek ve geçiştirmek sizin adınıza daha büyük sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle, düzenli periyotlarla ve doğru şekilde ilaçlama faaliyetlerini gerçekleştirmek, garantili ve sertifikalı firmalarla çalışmak sizin lehinize olacaktır. Ayrıca, ilaçlama işlemi çocukların okulda olmadığı yaz aylarında yapılmalıdır. İşlem sonrası çocukların oyun ve ders alanları detaylı olarak temizlenmelidir.

Related Posts

uskudar-bocek-ilaclama

Üsküdar Böcek İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 23, 2019 | 2

Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, Üsküdar sakinlerinin haşere, böcek ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemlerin çözümü için hizmet vermekte olan servisimiz bünyesinde oldukça ekonomiktir. Üsküdar Böcek İlaçlama servisimiz, Birlik İlaçlama bünyesinde faaliyet…

sancaktepe-akpinar-bocek-ilaclama

Sancaktepe Akpınar Böcek İlaçlama

admin | Ocak 11, 2019 | 5

Böcek ilaçlama alanında uzmanlaşan profesyonel ilaçlama ekibiyle ve 7/24 görev başında olan müşteri temsilcileriyle ilaçlama uygulamaları gerçekleştiren Akpınar Sancaktepe Böcek İlaçlama firması; hizmet verdiği alanlarda ilk sırada adını duyurmaktadır. Sancaktepe böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

İstanbul Avrupa
0(212) 210 45 64

Kocaeli
0(262) 641 98 72

İzmir
0(232) 264 88 52

SON YAZILAR

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız

Çözüm Bu Değil

bize-ulas