Uyuz Böceği İlaçlama

admin | Temmuz 28, 2015 | 77 | Genel

Son dönemlerde tıp merkezlerine giden pek çok kişinin şikayeti uyuz böceğinin yol açtığı uyuz hastalığıdır. Çok keskin belirtileri olan hastalık, karşı koyulamayan bir kaşıntı ile kendini gösterir. Kaşıntının yanında deri döküntüsü, kızarıklık, deride su toplama gibi birkaç yan etki de kendini gösterir.

Uyuz böceğinin yol açtığı uyuz hastalığına yakalanan kişi, mutlaka bir hastanenin acil birimine gitmeli ve orada tedavi olmalı, daha sonra ise ilaçlama servisi ile anlaşarak en kısa zamanda evini ilaçlatmalı. Tedavinin seyri yaklaşık olarak 10 gün sürmektedir. Kremler ve ilaçlar ile hastanın iyileşmesi sağlanır.

Uyuz Böceği

Böyle bir hastalığa yol açan böceğin oldukça büyük olması beklenirken, uyuz böceği aksine gözle görülemeyecek kadar küçük bir haşere türüdür. Derimiz üzerinde tüneller açarak yumurtalarını bırakır ve uyuz hastalığının nüksetmesine sebep olur.

Dış yüzeyi sert bir yapıdadır ve bu yapı sayesinde derimizin dokuları arasına saklanır. Yumurta bırakma işlemini gerçekleştirdikten sonra uyuz hastalığının doğacağı yeri terk eder.

Uyuz böcekleri ile bireysel olarak başa çıkamazsınız. Ayrıca geleneksel yöntemlerle de onlardan korunmanız mümkün değildir. Mutlaka düzenli olarak ilaçlama işlemleri yaptırıp hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını korumalısınız.

Uyuz hastalığı belirtileri olan bireylere de yine geleneksel tedavi yöntemleri asla uygulanmamalı. Örneğin kaşınan yere sarımsak sürmek, zeytinyağı ile ovalamak, çakmak ile ısıtmak gibi. Bu yöntemler, zaten bulaşıcı olan bu hastalığın hem artarak diğer bireylere geçmesine hem de hastanın çok uzun bir süre için iyileşememesine sebep olur.

Sancaktepe Böcek İlaçlama firmamız, tüm uyuz böceği şikayetlerinizi yok etmekle kalmaz, sizlere en uzun süren korumayı da sağlar. Sizler de uyuz böceği ilaçlama işlemleri ve tüm haşere şikayetleriniz için firmamıza çağrı merkezlerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Ataşehir ilaçlama Fiyatları

admin2 | Temmuz 9, 2018 | 0

Ataşehir ilaçlama Fiyatları, kentsel dönüşümle birlikte hızla gelişen ve değişen Ataşehir'de çok sayıda iş merkezleri, alışveriş, eğlence ve kültür-sanat merkezleri bulunmaktadır. İstanbul'un diğer ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir'de de çok sayıda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir